Letná sezóna začala na slovenských jazerách mimoriadne tragicky. Len za jediný júnový týždeň hlásia záchranári až 12 utopených.
Polícia od piatku (26. 6.) eviduje osem prípadov úmrtia v jazerách. V nedeľu našli telá dvoch osôb bez známok života. Informoval o tom Policajný zbor na sociálnej sieti.
„Aj dnes návštevy vodných plôch priniesli obete. Išlo o dvoch nezvestých mužov, ktorých vytiahli z vodnej plochy bez známok života. Jeden prípad sa stal na Dobšinskej Maši časť Dedinka na východnom Slovensku, druhý tragický prípad dnešného dňa evidujeme na bratislavskom Veľkom Draždiaku,“ informuje polícia.
Policajti apelovali na ľudí, aby pri návšteve vodných plôch boli opatrní a zodpovední. „Nepreceňujte svoje sily a schopnosti, nepožívajte v nadmernom množstve alkoholické nápoje, pred plávaním sa najprv ovlažte, rozhorúčené telo môže na zmenu teploty zle zareagovať, nepreceňujte svoje plavecké schopnosti a dohliadajte na seba navzájom,“ zdôraznili.
Letná sezóna začala na slovenských jazerách mimoriadne tragicky. Len za jediný júnový týždeň hlásia záchranári až 12 utopených.
Na Slovensku sa ročne utopí v priemere 120 ľudí. Historicky najtragickejšie obdobia s počtami blížiacimi sa až k 150 obetiam za rok boli zaznamenané v 90. rokoch.
Až 76 % až 80 % všetkých utopených tvoria muži. Najčastejšia príčina je konzumácia alkoholu, ktorá sa každoročne podieľa na desiatkach týchto úmrtí.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo