Teploty na celom území Slovenska atakujú tropické hodnoty. Kým niekto pred nekompromisným slnkom uteká do bazéna, iný hľadá záchranu v tieni stromov alebo pred ventilátorom.
Slovensko sa premenilo na jednu veľkú saunu. S takýmto počasím sa však dá vysporiadať rôznymi spôsobmi – niekto staví na absolútny relax pri vode, iný radšej zvolí aktívny únik do chladnejšej prírody. Každý má skrátka svoju vlastnú taktiku, ako prečkať vlnu horúčav v čo najväčšej pohode.
Horúčavy udreli plnou silou aj na východnom Slovensku. Monika a Aďo z Poproča nám napísali, že u nich teplota vystúpila až na nekompromisných 34 °C. Ich úkryt pred slnkom je jasný: „Trávime deň doma v bazéne a dávame si osviežujúci drink... Takže pozdravujeme všetkých a Na zdravie!!“ odkazujú čitatelia, ktorí stavili na domáce osvieženie.
Úplne inú taktiku zvolil Ernest z Nových Zámkov. Ten stavil na staré známe pravidlo, že ráno robí deň – a hlavne, vtedy je ešte vzduch ako-tak dýchateľný. „Ja som dnes skoro ráno už bol trošku bicyklovať v lese a pri vode,“ prezradil.
Okrem športu stihol v chládku nafotiť aj motýle a užiť si čerstvý vzduch. Keď však slnko začalo nebezpečne pripekať, presunul sa do interiéru: „A doma zas sledujem TV pri ventilátore.“
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo