Polievku večerala celá rodina. Ukázalo sa však, že ju uvarili z extrémne nebezpečného druhu.
Vydarená hubárska sezóna má aj svoju odvrátenú tvár. V banskobystrickej detskej fakultnej nemocnici bojuje o život 15-ročné dievča. Otrávilo sa spolu so zvyškom rodiny z polievky z extrémne nebezpečnej muchotrávky zelenej.
Kým ďalší členovia rodiny by už mali byť z najhoršieho vonku, u mladej pacientky sa naplno prejavila zákernosť otravy zrejme najnebezpečnejšou muchotrávkou - príznaky sa prejavujú až po zasiahnutí dôležitých telesných orgánov.
Rodina zrejme doplatila na nerešpektovanie základného hubárskeho pravidla - nikdy nezbierať huby, ktoré človek jednoznačne a spoľahlivo nepozná.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo