Domáce

Na Slovensku si chce zobrať život stále viac ľudí!

Obesenie
Zdroj: Shutterstock.com

Vlani sa zabilo najviac ľudí za posledné štyri roky.

Počet samovrážd vlani rapídne stúpol. Život si dobrovoľne zobralo takmer 600 ľudí, čo je o 60 viac ako pred dvoma rokmi. Dôvodom môže byť nedostupnosť voľakedy širokej siete liniek nádeje.



Chcú ukončiť svoje vlastné trápenie, v skutočnosti tým ale rania celú rodinu. Najviac samovrážd evidujú v Banskobystrickom kraji, pokusov zas v Bratislavskom. Najčastejšie ukončili svoj život so slučkou na krku.

Vysoký počet samovrážd dáva psychologička za vinu čiastočne aj štátu. Ľudia, ktorí volajú o pomoc sa totiž nemajú na koho - okamžite a hlavne bezplatne obrátiť. Človek, ktorý uvažuje o samovražde zvyčajne nerád hovorí o svojich problémoch, no je potrebné to z neho dostať.

Určite pred ním celú situáciu nezľahčujte a nehovorte mu, že iba preháňa. Môže si myslieť, že sa mu otáčate chrbtom a to platí aj u mladých. Práve 15-roční tínedžeri sa najviac pokúšajú o samovraždu či sebapoškodenie.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti