Manchester City opäť rozbil prasiatko. Na Etihad Stadium prichádza stredopoliar za astronomickú sumu

Televízne noviny Markíza, správy pre celé Slovensko.

Prvý veľký prestup leta.

Anglický futbalový klub Manchester City sa dohodol na prestupe stredopoliara Elliota Andersona z Nottinghamu Forest. Informovala o tom agentúra dpa, podľa ktorej by sa mala prestupová čiastka za anglického reprezentanta vyšplhať na 125 miliónov libier.

Dvadsaťtriročný Anderson je jeden z najžiadanejších hráčov na prestupovom trhu a zaujímali sa o neho aj ďalšie popredné kluby vrátane druhého manchesterského tímu United.

Prečítajte si tiež:

Anderson je momentálne s anglickým národným tímom v Kansas City a pripravuje sa na posledný zápas skupiny na MS proti Paname. Od vedenia reprezentácie údajne dostal povolenie na lekársku prehliadku pred sobotňajším duelom na štadióne MetLife. Na šampionáte nastúpil v základe v oboch stretnutiach, v ktorých Anglicko zdolalo Chorvátsko 4:2 a remizovalo s Ghanou 0:0. Anderson už pre svoju krajinu získal zlato na MS do 21 rokov.

„Je to špičkový hráč. Niet čo viac dodať, je to kompletný futbalista. Som rád, že je s nami na takejto úrovni a je pre nás kľúčový,“ pochválil ho tréner anglického tímu Thomas Tuchel.

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti