Po niekoľkých hodinách sa doprava postupne začala vracať do normálu.
Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn v utorok večer dočasne pozastavila prevádzku vlakov v celej krajine v dôsledku poruchy komunikačného systému. Železničný prevádzkovateľ o tom informoval na svojej webovej stránke.
O príčine poruchy neboli bezprostredne k dispozícii žiadne informácie.
Štátna spoločnosť v krátkom vyhlásení na svojej webovej stránke uviedla, že došlo k celonárodnej poruche digitálneho komunikačného systému GSM-R, ktorý sa používa na vnútornú komunikáciu v rámci železničnej siete.
Denník Bild citoval generálnu riaditeľku Deutsche Bahn Evelyn Pallaovú, ktorá uviedla, že spoločnosť sa teraz snaží „dostať vlaky do staníc, aby mohli cestujúci vystúpiť“.
Výpadok ovplyvnil všetky vlaky - mestské, regionálne aj diaľkové - prevádzkované spoločnosťou Deutsche Bahn, uviedol berlínsky úrad verejnej dopravy na platforme X.
Niektorým cestujúcim poskytli náhradné služby ako taxíky či ubytovanie, iní len čakali, kým technici obnovia prevádzku. Po niekoľkých hodinách sa to aj podarilo, doprava sa tak postupne začala vracať do normálu.
Po desaťročiach nedostatočných investícií, ktoré viedli k častým meškaniam vlakov, sa Nemecko snaží urýchlene modernizovať svoju zastaranú železničnú sieť prostredníctvom masívnych verejných investícií.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo