Podľa neho hlavné mesto potrebuje riešenia, nie hádky a potrebuje „určité veci vylepšiť“.
Minister dopravy Jozef Ráž sa plánuje uchádzať o post primátora hlavného mesta v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Uviedol to v pondelok (22. 6.) v rámci tlačovej konferencie.
„Poznám ulice Bratislavy a jej svetlé stránky a problémy. Práve preto vám chcem dnes oznámiť svoje rozhodnutie kandidovať na post primátora,“ povedal hneď v úvode Ráž.
Zdôraznil, že chce byť nezávislým kandidátom, a to aj napriek tomu, že v súčasnosti je vo vláde nominantom strany Smer. „Ja a Smer sme rozdielne veci,“ zdôraznil s tým, že podľa neho v skutočnosti „do politiky vstupuje až teraz“.
„Bratislava je mojím domovom. Narodil som sa tu a žijem tu celý život... Vyrastajú tu aj moje tri deti a chcem, aby mali dôvod tu aj ostať,“ zdôraznil.
Podľa neho hlavné mesto potrebuje riešenia, nie hádky a potrebuje „určité veci vylepšiť“. Hovorí o potrebe zlepšenia napríklad v dopravnej oblasti.
Rovnako hovorí o otázke nedostatku bytov v hlavnom meste: „Treba rozostavať Bratislavu, začať stavať byty.“
Spomenul tiež otázku bezpečnosti. „Napriek tomu, že bola zriadená policajná stanica na Obchodnej, bojíte sa sem niektorí večer chodiť a rovnako to je aj na niektorých sídliskách,“ uviedol s tým, že by to chcel zmeniť.
Dodal, že do ulíc mesta by pridal viac policajtov a z úradu ubral pracovníkov.
V rámci kampane prisľúbil vecnosť a slušnosť a žiadne ohováranie. Rovnako vyzdvihol aj prácu terajšieho primátora Matúša Valla, ktorý podľa jeho slov doteraz pre hlavné mesto urobil veľa.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo