Chcel video na sociálnu sieť.
Zásah polície v Banskej Bystrici. V stredu (24. 6.) večer spozorovali obyvatelia na vysokom komíne osobu.
„Toto nebezpečné a pre život vysoko rizikové správanie mladého muža občania ihneď nahlásili na tiesňovú linku polície,“ informuje o prípade polícia na sociálnej sieti.
Keď prišli hliadky na miesto, na komíne už nikto nebol. Muža však našli v blízkosti.
„Išlo o mladého 18-ročného muža, ktorý bol k danej veci vypočutý, pričom z jeho vyjadrenia vyplynul dôvod, ktorým bolo získanie ‚atraktívneho‘ videa na sociálnu sieť,“ priblížila polícia.
Obuté mal mať šľapky.
To však nebolo všetko. „Následnými úkonmi bolo zistené, že bol pod vplyvom alkoholu, kde nameraná hodnota u neho v prepočte predstavovala takmer 1,5 promile alkoholu,“ uviedli policajti.
Podľa ich slov sa s podobným konaním stretávajú čoraz viac. „Hlavne medzi mladými ľuďmi, tínedžermi získava táto nemiestna zábava čoraz väčšiu popularitu,“ doplnili.
Je to však hazard s vlastným životom. „Mladý muž mal včera obrovské šťastie. V priebehu sekundy sa jeho život mohol obrátiť na veľkú tragédiu. Realita v takýchto situáciách je oveľa nebezpečnejšia, ako si mladí ľudia myslia,“ podotkla polícia.
Okrem toho si ľudia narobia opletačky so zákonom. „ Nie každý opustený objekt je verejne prístupný. Vstup na súkromný pozemok alebo do budovy bez súhlasu vlastníka môže byť v konkrétnych prípadoch posudzovaný ako priestupok, prípadne môže napĺňať znaky trestného činu neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo nebytovému priestoru. V závislosti od okolností môže dôjsť aj k poškodeniu cudzieho majetku alebo k podozreniu z ďalšej protiprávnej činnosti,“ detailne ozrejmili.
V tomto prípade išlo o priestupok.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo