Prípadne emigrovali.
Mnohí obyvatelia Slovenska prišli vlani o stovky rovesníkov, a to už v predpenzijnom veku.
Vyplýva to z aktuálnych údajov štatistického úradu o vekovom zložení obyvateľstva v roku 2013. Práve smrť je podľa odborníkov často príčinou úbytku ľudí v danom ročníku. Ďalšou je odchod do zahraničia.
"Úmrtnosť samozrejme hrá dôležitú úlohu vo vyššom veku," napísal pre TNLIVE.sk Branislav Šprocha z Výskumného demografického centra.
Pohľad na publikované údaje ukazuje, že do veku 26 rokov počty v ročníkoch "poskakovali", často dokonca medziročne ľudia pribudli (migráciou), ale všetci starší ako 26 rokov rovesníkov strácali.
Prehľad o zmenách počtov ľudí v jednotlivých ročníkoch od veku 20 rokov:
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo