Vlani zomreli v ázijskom štáte traja slovenskí vojaci.
Slovenskí vojaci sa v Afganistane opäť ocitli pod paľbou. Útočníci ostreľovali vstupnú bránu základne v Kandaháre, kde pôsobia aj Slováci. Našťastie sa neopakovali tragédie z vlaňajška, keď zomreli traja naši.
"Všetci sú v poriadku, nikto nebol zranený," zhrnula hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.
Aktuálne je v Afganistane približne 300 slovenských špecialistov (vo februári 2014 ich bolo 290).
V minulom roku v júli zastrelil vojaka Daniela Kavuliaka terorista, ktorý sa infiltroval do afganskej obrany a napadol našich odzadu paľbou zo strážnej veže.
Vojaci Patrik Fraštia a Edmund Makovník zase zomreli 27. decembra pri bombovom útoku na konvoj v Kábule.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo