Neďaleko Novej Bane si dali zraz milovníci metalu. Ľudia spísali petíciu a teraz festival strážia aj policajti v civile.
Dlhé rady na lístky, potetovaní a odfarbení metalisti, prevažne v čiernych tričkách. Tak to vyzeralo na festivale. Nič nenasvedčovalo tomu, že by malo ísť o problémové podujatie.
Petícia za zrušenie festivalu mala zrejme opačný efekt. Metalistom podujatie nielenže nezakázali, ale piaty ročník by mal byť rekordný. Podľa odhadov sa pod pódiom stretne približne 1500 vyznávačov tvrdej hudby. Vraj aj vďaka medializácii.
Okrem toho, že tiekol na festivale alkohol potokom, sme žiadne potýčky znepriatelených skupín nevideli. Metalisti odídu z Novej Bane až v nedeľu. Ak bude dovtedy ktokoľvek útočiť na kresťanov alebo kohokoľvek iného, policajti ho budú následne spolu s prokuratúrou stíhať.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo