Konfederácia odborových zväzov má staronovú prezidentku. Uhlerová vo voľbách porazila europoslanca

Konfederácia odborových zväzov má staronovú prezidentku. Uhlerová vo voľbách porazila europoslanca
Monika Uhlerová. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Vo voľbách jej delegáti dali prednosť pred europoslancom Branislavom Ondrušom (Hlas-SD).

Konfederáciu odborových zväzov (KOZ) SR povedie aj počas ďalšieho funkčného obdobia Monika Uhlerová.

Vo štvrtkových voľbách na 12. zjazde KOZ jej delegáti dali prednosť pred europoslancom Branislavom Ondrušom (Hlas-SD).

Za viceprezidenta KOZ zvolili Milana Kuruca. Delegáti odhlasovali aj predĺženie funkčného obdobia orgánov KOZ zo štyroch na päť rokov.

Prečítajte si tiež:

Pre Uhlerovú to bude na čele KOZ druhé funkčné obdobie. Po prvý raz ju delegáti odborárskeho zjazdu zvolili v júni 2022. Jednou z jej ambícií bola snaha o odpolitizovanie odborového hnutia a odborov na Slovensku.

Vzťah odborov s politickými stranami by podľa nej nemal byť zväzujúci a zaväzujúci, ale postavený na serióznej komunikácii s tými, ktoré majú hodnotové a programové prieniky s KOZ.

Téme sme sa venovali aj v Televíznych novinách:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Práca

Dôležité udalosti