Pre talentovaného slovenského začína v zámorí nové dobrodružstvo.
Slovenský hokejista Šimon Nemec si bude od nasledujúceho ročníka NHL obliekať dres Calgary Flames. Kanadský tím ho získal z New Jersey za výbery v prvých kolách draftu v rokoch 2027 a 2028 a v druhom kole tohtoročného draftu.
V prípade Nemca sa o výmene hovorilo už niekoľko mesiacov a teraz sa napokon všetko zrealizovalo.
V organizácii New Jersey Devils, ktorá si rodáka z Liptovského Mikuláša vybrala v drafte v roku 2022 z druhého miesta, Nemec nedostával dostatok priestoru, tréner mu dostatočne neveril a navyše na Slovákovej pozícii bola obrovská konkurencia. Keďže mu skončila nováčikovská zmluva, trejd bol logickým riešením.
Krátko po spečatení výmeny Nemec poskytol rozhovor pre zámorský portál Sportsnet.
Keď sa dozvedel, že už nie je hráčom Devils, tak práve varil. Správa o presune do Kanady ho však potešila.
„Vedel som, že sa niečo stane, ale nevedel som čo. Som skutočne šťastný, že sa tento trejd udial. Nečakal som, že to bude takto skoro, pre mňa to však bola skvelá správa. Veľmi sa teším, že budem súčasťou Calgary Flames. Generálny manažér Craig Conroy mi v telefonáte po výmene povedal, nech som pripravený na väčšiu porciu minút ako v minulej sezóne. Musím sa dobre pripraviť a byť v dobrom stave, aby som tímu pomohol k víťazstvám. Je to super a je to presne to, čo som chcel. Som typ hráča, ktorý je lepší, keď má viac času na ľade,“ hovoril o bezprostredných pocitoch slovenský reprezentant.
Zároveň si ale uvedomuje, že Calgary kvôli nemu dosť obetovali.
„Videl som, čo za mňa poslali do New Jersey. Je česť byť v takejto situácii, chcem byť pre Calgary čo najlepší. Už od generálneho manažéra Devils som vedel, že Flames majú o mňa mimoriadny záujem. Je výborný pocit, keď vás niekto chce a vždy sa vám hra lepšie v tíme, ktorý vo vás verí,“ pokračoval Nemec.
Úvodnú sezónu v zámorí odohral Nemec vo farmárskom tíme. V prvom mužstve prerazil až v sezóne 2023/2024, keď za New Jersey odohral 60 zápasov v zámorskej profilige. Nasledujúci ročník však preňho nezačal ideálne a v tomto duchu sa nieslo aj celý jeho zostávajúci angažmán pri „diabloch“.
„Bolo to ako na hojdačke, nebolo to perfektné, ale mentálne ma to posilnilo. Je pozitívne, že som si z tých sezón odniesol silnejšiu mentalitu. Ak chcem byť dlho v NHL, musím byť mentálne odolný. Pomohlo mi to, aj keď to bolo frustrujúce. Teraz sa teším na nový štart,“ konštatoval Nemec.
Po príchode Nemca do Calgary sa rozšírila slovenská légia. Na obrancu sa tešia útočníci Samuel Honzek a Martin Pospíšil.
„O meste toho veľa neviem, bol som tam len dvakrát. Viem, že tím môže byť o pár rokov skutočne dobrý. Mám tam aj dvoch krajanov a veľmi sa teším, že si spolu zahráme. Už som sa s nimi spojil a tiež mali radosť. Poznáme sa veľmi dobre. So Samom sme v rovnakom veku a s Martinom sme hrali spolu na olympiáde aj majstrovstvách sveta,“ netajil obranca radosť.
Posledný a najzásadnejší krok bývalého hráča Nitry ešte len čaká. Začínajú sa rokovania o zmluve. Nebránil by sa ani dlhodobému kontraktu.
„Ak to chce tím, prečo nie? Už teraz to bola pre mňa šialená noc, uvidíme v najbližších dňoch,“ uzavrel Šimon Nemec.
Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo